Úspěch v soutěži Ekománie

Ekománie je ekologická soutěž, kterou pořádá již několikátým rokem Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni. Žáci osmého ročníku nejprve vyplnili v průběhu listopadu on-line test na webu střední školy. V lednu 2024 škola vyhodnotila odpovědi a do druhého kola soutěže byli pozváni Jiří Pavlíček, Lucie Tvrdá a Klára Grossová. V úterý 6. února odjeli všichni tři přímo do Třeboně. Nejprve vyplńovali vědomostní test a následně pracovali v chemických laboratořích, kde zkoumali např. povrchové napětí vody, měřili množství kyslíku a oxidu uhličitého v různých vzorcích půdy a mikroskopovali. Svá zjištění pak zapisovali do testových sešitů.

Všichni naši žáci byli velice úspěšní. Jiří Pavlíček skončil na výborném 5. místě, Klára Grossová na 10. místě a Lucie Tvrdá na 14. místě. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Přidáno 23. 2. 2024, autor: Oldřich Kos