Lyžařský deník - Jeseníky 2024

Pátek:
Skupinka vypělých lyžařů se vydala v mrazivém počasí lyžovat a zbytek se balil na pokoji a léčil bolavá břicha z předešlé noci. Cestu i balení jsme zvládli, vyfotili se před chatou a v 15:35 jsme úspěšně dorazili domů

Čtvrtek:
Kvůli zdravotnímu stavu většiny kurzu a nevlídnému počasí byl výcvik zrušen. Zdravé děti si postavili sněhuláky a bavili se na pokojích deskovými hrami. Dva začátečníci se s individuálním výcvikem instruktorů vydali na svah a poprvé zvládli ssamostatně sjet celou sjezdovku a to i bez pádu. Znamená to, že všech devatenáct nelyžařů se stalo lyžaři.

Středa:
V silném větru a ranním šestistupňovém mrazu jsme zvládli dopolední lyžování. Již všichni začátečníci zvládli základní jízdu v pluhu a zítra se pokusí sjet celou sjezdovku. Odpolední program byl ve znamení odpočinku od lyží. Vydali jsme se autobusem do Jeseníku, prohlédli jsme si Vodní tvrz a pěšky jsme se prošli po modré turistické značce do lázeňského městečka, kde jsme si nakoupili zásoby lázeňských oplatků.
Večer opět zpívání s kytarou a skládání básní a jiné hry organizované děvčaty ze čtvrtého ročníku. Zítra, pokud povolí počasí, opět celodenní lyžování. Držte nám palce!

Úterý:
Dnes bylo krásné zimní počasí. Lehký vítr a drobné celodenní sněžení nás provázely po celou dobu výcviku. Všechny děti lyžovaly v šesti skupinách dopoledne i odpoledne a zejména začátečníci dělají obrovské pokroky. Děti si dnes po bazénu vyzkoušely poznávačku dřevin a bavily se programem připraveným chlapci ze sedmého ročníku. Zítra nás čeká dopolední výcvik a odpolední výlet do Jeseníku.

Pondělí:
Ve větru a padajícím sněhu jsme započali lyžařský výcvik začátečníků. Po základních krůčcích na rovině jsme se vydali na svah, začali trénovat stoupání do svahu a jízdu v pluhu. Postupně se žáci zdokonalují a vydávají se na lanovku s instruktory, aby si sjeli celý svah. Zkušenější lyžaři absolvovali celodenní zdokonalovací výcvik ve třech výkonnostních skupinách. Odpoledne proběhl opět bazén a naše osmačky měly pro děti zábavný program. Děti jsou nadšené a baví je to. Zvládají organizaci kurzu na jedničku.

Neděle:
Po bezproblémové cestě jsme se vylodili na chatě Pepovka a po obědě a vybalení věcí na pokoje jsme se vydali na sjezdovku. Zkušenější lyžaři si párkrát sjeli sjezdovku a začátečníci nasávali atmosféru u stanice lanovky. Samozřejmostí byly hrátky na sněhu a ježdění po zadku. Sněhu máme dost a zatím ho tu drobně, ale vytrvale připadává. Děti si vyzkoušely bazén, poučily se o bezpečnosti na sjezdovce, začaly si psát deník a skládat slova písně se zimní tématikou. První drobné bolístky vyřešila paní MUDr. Lucie Vyroubalová z třebíčské nemocnice, která je tu s námi po celou dobu pobytu. V pondělí držte palce začátečníkům!

Lyžařský kurz Jeseníky 2024

1 2 další »