Družina a klub

Školní klub

Vychovatelka: Renáta Holíková

Veškeré informace o školním klubu se dozvíte na www.zshrotoviceskklub.estranky.cz

Školní družina

Součástí základní školy je školní družina, která doplňuje její výchovné a vzdělávací poslání. Naše školní družina má dvě oddělení a je určena dětem z 1. stupně (1. až 5. třída).

Provoz družiny:
ranní družina:           6.00- 7.10 hod.

odpolední družina:   11.15 - 16.00 hod.

Vychovatelky:

ŠD 1   Marcela Seitlová

ŠD 2   Zdeňka Kašpárková

Telefon: 568 860 237

Poplatek za ŠD

Dle vyhlášky 561/2004 Sb. a rozhodnutí ředitele školy hradí zákonní zástupci dítěte úplatu  na provoz školní družiny ve  výši 80 Kč za 1 měsíc na  1  přihlášené dítě.  Příspěvek se bude vybírat od 1. do 15. září na měsíce září až prosinec, to je 320 Kč, pak od 1.1. do 15.1. na měsíce leden až březen 240 Kč, nakonec od 1.4. do 15. 4. na měsíce duben až červen 240 Kč, nebo je možno zaplatit na celý školní rok 800 Kč. Příspěvek vybírá  hospodářka  školy na budově 2.

Aktivity a činnost ŠD

Kdo navštěvuje školní družinu ví, že v ní převažují hlavně odpočinkové činnosti. Hry a zábavné činnosti můžeme rozdělit zhruba do následujících skupin.

• odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu;  klidové hry, četba a poslech
  • rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich aktivní odpočinek s aktivními prvky, jsou to spontánní a motivační hry
  • zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují seberealizaci, rozvoj pohybových dovedností a poznání, je to řízená kolektivní nebo individuální činnost, která může být organizována i v zájmovém kroužku, tyto činnosti jsou zaměřeny esteticky, přírodovědně, zařazujeme pohybové aktivity, dopravní výchovu, společenskou a jiné
  • příprava na vyučování -  probíhá formou didaktických her, získáváním doplňujících poznatků při vycházkách, poslechové činnosti, práci s knihou a časopisy

Dokumenty ke stažení:

Půlrok ve školní družině

Sotva jsme se stačili ve škole rozkoukat a už jsme jeli do Horáckého divadla do Jihlavy na představení Autopohádky. Myslím, že se líbilo a na jaře určitě pojedeme opět na nějaké divadlo. Příznivé počasí po celý rok využíváme k procházkám do okolí školy a na hřiště. Děti si rády hrály v lese na Šibeňáku, společné hry venku totiž zažívají většinou právě jen v družině. Také "duháč" tedy hry na něm, byl velmi oblíbený. Sportovní aktivity můžeme provozovat i ve sportovní hale, každé úterý ji máme k dispozici nebo ve spojovací chodbě, kde se dá hrát stolní tenis. Do haly se chodíme protáhnout, cvičit a hrát míčové hry. Ve družině děti vyrábí z různých materiálů, malují, kreslí. Především si však hrají s hračkami, učí se spolu vycházet při různých hrách a soutěžích. Při hrách na počítači se střídají po 20 minutách a 1 den v týdnu je bezpočítačový. Oblíbenou činností je stavění z Lega, máme nové stavebnice, které děti velmi baví. Několikrát týdně dětem čtu. Společné čtení nebo samostatná četba jsou pro dětský vývoj velmi důležité a prospěšné. Příznivého počasí v tomto období využíváme k pobytu venku - bruslení na rybníku, klouzání, hry před školou. Děti postavily krásné sněhuláky. Doufám, že nám i nadále počasí bude přát a my budeme moci trávit co nejvíce času venku  a také už se těšit na jaro a nové aktivity.

Zdeňka Kašpárková                    leden 2017

Činnosti ve školní družině