Zpráva z baseballové show

V úterý 20. 10. proběhla v naší škole baseballová show, která se uskutečnila díky zapojení žáků školy do soutěže v Olympijském víceboji.

Všechny děti musely splnit tzv. T-běh a odhadnout rychlost nadhozu našeho nejlepšího nadhazovače v baseballu. To se nám povedlo, a tak jsme se mohli těšit z návštěvy trenérů i hráčů baseballu.

Hned na začátku byl zástupci školy předán baseballový set, se kterým mohou začít hrát baseball děti již od první třídy. Na čtyřech stanovištích si potom žáci 5. až 7. třídy vyzkoušeli odpal ze stativu, hod na přesnost, hod na rychlost a základy práce s rukavicí. Děti byly z akce nadšené, nechaly si podepsat přítomné organizátory, na závěr nechybělo ani společné fotografování.

Baseball je velmi atraktivní hra, kterou i díky této akci budeme hrát častěji, a to nejen venku, ale díky novému vybavení i přes zimu v hale.

Přidáno 23. 10. 2015, autor: Štěpán Florián