Ocenění dětských zachránců - Slavětice, 22.2.2017

Dne 22.2.2017 pomohly čtyři děti k záchraně patnáctileté Magdy ze Slavětic, pod kterou se na tamní nádrži probořil o jarních prázdninách led.

8. 3. 2017 proběhla ve škole malá slavnost. 4 naši žáci obdrželi odměny za záchranu života dívky ze Slavětic, pod kterou se o jarních prázdninách  22. 2. probořil led.  Do školy přijeli zástupci Kraje Vysočina, ing. Jana Fialová, radní pro školství a sport, za Elektrárnu Dukovany Bc. Jana Štefánková, oddělení komunikace, Policie ČR major JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení tisku a prevence na Kraji Vysočina, npor. Mgr. Jaroslav Haza, vedoucí obvodního oddělení Hrotovice, starosta obce Slavětice René Moravec a starostka Hrotovic Mgr. Hana Škodová. Na záchraně se podíleli 3 žáci ze 4. ročníku: Nela Pojerová, Adam Řimsa a Petr Buchtela, ze 7. ročníku Sabina Mezírková. Žáci také za tuto záchranu obdrželi pochvalu ředitele školy.  Sabina zástupcům Českého rozhlasu, žákům a přítomným hostům  celou událost vylíčila.   Museli  reagovat velmi rychle. Sabina po kolena ve vodě se snažila tonoucí zachytit, kluci přivolali pomoc.  Žebřík, který jim poskytla Andrea Hájková, pomohl k vytažení. Její sestra Zita zabalila dívku do dek, vzali ji s Andreou domů a poskytli horký čaj.  Jsme nesmírně rádi, že se žáci naší školy takto profesionálně zachovali.

FOTO z poděkování a předávání věcných darů najdete ve FOTOGALERII.

 

Český rozhlas

Třebíčský deník

Přidáno 13. 3. 2017, autor: Štěpán Florián

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
POČASÍ