Kde vzala, tu se vzala jedna dezinformace o rušení sportovních kroužků v ZŠ Hrotovice

Běžně se dezinformacemi nezabývám, spoléhám na zdravý rozum lidí, ale pokud je jejich prostřednictvím ubližováno dětem, musím reagovat...

Je jedno z jakých důvodů, ale naším městečkem se šíří nepravdivá informace o tom, že ředitelka školy bude rušit sportovní kroužky, zejména kopanou. Nic této situaci nenasvědčuje, ovšem jako spolehlivost tohoto tvrzení je často uváděno moje hudební vzdělání. Toto spojení naprosto postrádá logiku. Je smutné, že někteří lidé tuto zprávu šíří, aniž by si ověřili její pravost, proto považuji za důležité se k věci vyjádřit, i když patrně není zájem o to, znát mé stanovisko.

Dezinformátorům chci sdělit, že zpráva začíná být nebezpečná, protože jsou do celé věci vtahováni žáci, informace o možném zrušení jejich kroužku v nich vzbouzí nejistotu, rozhodně to není ze strany dospělých vůči dětem, našim sportovně aktivním žákům, férové jednání.

Sportovní kroužky fungují v obvyklém režimu, rozhodně není v plánu školy jakýkoliv z nich rušit, pokud o ně bude opravdu zájem. Dokonce jsme ve škole oproti loňskému roku dva nové přidali, a to atletiku a míčové hry.  Kolik bude celkově otevřeno kroužků v příštím školním roce, ukáže zájem ze strany žáků a na druhé straně ochota vedoucích pracovat s dětmi ve svém volném čase. Nabídka ale bude jistě pestrá jako vždy.

Milada Simandlová

 ředitelka školy

 

Přidáno 20. 4. 2022, autor: Štěpán Florián

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
POČASÍ