Fotbalový pohár FAČR 2023 - 2. místo

Ve středu 11. října se žáci druhého stupně zúčastnili druhého ročníku fotbalového turnaje pro děti základních škol, který se konal v Třebíči ve spolupráci evropské federace UEFA a Fotbalové asociace České republiky (FAČR) v rámci mezinárodního týdne fotbalu, tzv. UEFA Grassroots Week. Tento turnaj měl za hlavní úkol dát možnost zahrát si kvalitní fotbalový turnaj v počtu hráčů 10+1, v čemž je turnaj aktuálně unikátní, i dětem, které hrají nejvýše krajské fotbalové soutěže, případně nejsou vůbec registrovány v některém z více než 3500 fotbalových klubů.

Z našeho okresu se přihlásilo pět základních škol, jejichž žáci tím pádem získali možnost zažít nové sportovní zážitky se svými spolužáky i těm dětem, na které se třeba ve výběru do tradičních sportovních soutěží nedostane. Mimo to měl turnaj podpořit i zdravý životní styl, posilování imunitního systému mládeže, ale i možnosti budování týmového ducha, sounáležitosti a třeba i radosti z úspěchů v rámci jednotlivých škol.

15 žáků ze ZŠ Hrotovice dorazilo na atletický stadion TJ Spartak Třebíč v době, kdy už se sice hrálo první utkání, ale kdy na travnatém hřišti byla stále ještě mlha tak hustá, že by se dala krájet. Nejdříve jsme gólem Milana Veškrny porazili chlapce ze Želetavy (1:0). Bohužel hned poté jsme nastoupili proti vítězi turnaje ZŠ A MŠ Bartuškova, který měl štěstí na los a po každém utkání měl čas na odpočinek. My jsme tahali nohy z medu a prohráli nejtěsnějším výsledkem 0:1. V posledním utkání jsme dvěma góly Tomáše Mácy porazili 2:0 ZŠ Okříšky a odvezli si pohár za 2. místo.


Zobrazení: Alba | Podle data

Fotbalový pohár FAČR


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
POČASÍ