8. A

Vítejte na stránkách 8. A

Přejeme úspěšný školní rok 2016/2017.

Třídní učitel: Mgr. Jiří Slatinský

Vidlák Tomáš
Vrbková Anna

Rouchovany 2017

V čtvrtek 8.6.2017 jedeme se třídou 8.A na výlet na kolech do Rouchovan.

Sraz: 7:30 na školním dvoře

Trasa: Hrotovice, kolem Zelené boudy přes Mstěnice k rybníku Stejskal, Rouchovany a zpět do Hrotovic přes Nové Dvory.

Návrat: cca 14:20

Nezapomeň: kolo, helmu (je povinná), peníze (na svačinu, oběd, zmrzlinový pohár a pití), brýle, opalovací krém, případně signální vestu s reflexními pásky

Dozor: J. Grygerek, J. Slatinský 776684773

Jede 14 žáků.

Heslo: jízdní kolo = ekologie

MÍČOVÝ ŠESTIBOJ

V pátek 2.6.2017 jsme si uspořádali v hale třídní přebory smíšených dvojic v míčovém šestiboji. Osm kapitánek vytvořilo se svými parťáky soutěžní dvojice, které se utkali se soupeři v šesti disciplínách: badminton, basketbal, fotbal, házená, stolní tenis a volejbal.

Na závěr turnaje byly rozdány medaile a volila se nejsympatičtější dvojice (T.J.+T.D.).

PLÁNOVANÉ  AKCE   NA  KVĚTEN

23. 5. Focení tříd

- fotit se budou všechny děti, ale koupě fotografie je dobrovolná

- kdo foto nebude chtít, předem nahlásí třídnímu učiteli

- jednotlivci a skupinky se fotit nebudou

- fotografie třídy: rozměr 18x13    cena 30,-

24. 5. v 16 hod. Vernisáž a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže města Hrotovice (zámecké schody)

25. a 26. 5. Sběr papíru - 3. termín

VOLEJBAL NÁS BAVÍ

ZŠ Týnská Třebíč - ZŠ Hrotovice 3:1

Ve středu 10.5. sehrály starší žákyně přátelské utkání s děvčaty ze ZŠ Týnská. Poprvé jsme hráli zápas, ve kterém jsme neútočili pouze z kůlů, ale přešli jsme na nahrávku z handy a útočili jsme středem sítě. A přestože jsme prohráli, měli jsme ze hry dobrý pocit, jelikož některé útoky středem vypadaly už jako skutečný volejbal.

Sestava: Aďa, Aňa, Anet, Iva, Lucka, Natka a Terka

ČISTÍME VYSOČINU

Ve čtvrtek 20.4. v hodině Pč se žáci 8.A zapojili do akce "ČISTÁ VYSOČINA" a vyrazili sbírat odpadky.

KORUNOVAČNÍ KLENOTY

V pátek 10.3.2017 třída 8.A navštívila výstavu korunovačních klenotů v Jihlavě.

Pč v 8.A

ŽIJEME SPORTEM

18. 1. 2017 se v naší sportovní hale konal 3. turnaj Poháru Vysočiny v barevném minivolejbalu. Turnaje se zúčastnilo 54 družstev a na šesti hřištích odehrálo celkem 136 utkání. Družstva byla rozdělena podle věku do 5 kategorií – barev. Žlutou barvu představovali děti z 1.- 3. třídy, oranžová barva byla 2.- 4. třída, červená barva 3.- 5. třída, zelená  4.- 6. a nejstarší modrá barva pro děti z 5.- 7. třídy. Barvy jsou rozdělené podle obtížnosti herních činností. Žlutá – přehazovaná, oranžová – chytni a odbij, červená – plynulé pinkání prsty, zelená – prsty a odbití jednoruč a modrá – plynulý volejbal.

Na pořadatelství turnaje se velkou měrou podíleli i rozhodčí z řad žáků 8.A: Tomáš Diviš, Aneta Jelínková, Tereza Júnová, Ivana Pokorná, Natálie Svobodová, Anna Vrbková.

ŽIJEME SPORTEM

16.12.2016 jsme se podesáté zúčastnili tradičního turnaje ve florbalu v Rouchovanech a potřetí se nám ho podařilo vyhrát !!!

Z 8.A se na vítězství podíleli: Lucka Čtvrtníčková, Tom Diviš a Saša Jonáš.

Gratulačka!

Pořadí:
1. Hrotovice
2. Rouchovany
3. Valeč
4. Mohelno
5. Myslibořice

ŽIJEME SPORTEM

29.11.2016 zvítězili chlapci 8. a 9. ročníku na okrskovém kole ve florbalu v Třebíči. Z 8.A se na vítězství podíleli brankář Saša Jonáš a Tom Diviš, který přispěl svým hattrickem v zápase s Rudíkovem. Blahopřejeme!!!

TĚŠÍME SE NA ADVENT

Chlapci 8. ročníku vyráběli ve čtvrtek 24.11.2016 v pracovních činnostech adventmí věnce.

ŽIJEME SPORTEM

Petra Grygerková získala na mistrovství republiky v taekwondu v kategorii matsogi juniorky B do 64 kg 13.11.2016 v Brně 3. místo.

ŠKOLNÍ VÝLET 2017 - HLASOVÁNÍ

Do konce září mohli žáci a žákyně 8. A podávat v elektronické podobě návrhy na místa naší vlasti, kam by se chtěli podívat během školního výletu v červnu 2017. Nakonec byly podány pouze dva návrhy: Pálava a Šumava.

Při tajném hlasování klasickou papírkovou metodou zvítězila ŠUMAVA nadpoloviční většinou a to 55 %.

Teď už zbýva jen najít vhodné ubytování, dozor a objednat počasí.

VZHŮRU NA ŠUMAVU !!!

ŽIJEME HUDBOU

GRATULUJEME Ivaně Pokorné ke 3. místu v pěvecké soutěži LYRA 2016.

8.A ŽIJE SPORTEM

Aneta Jelínková a Anna Vrbková se 20.10.2016 zúčastnili okresního přeboru škol ve stolním tenisu, kde obsadili 3. místo.

Gratuluji. :-)

ŽIJEME SPORTEM

V sobotu 24.9.2016 pořádal Sokol Moravské Budějovice akci SOKOL OPEN, jejíž součástí byl i turnaj v barevném minivolejbalu pro oranžovou a modrou kategorii.

Žákyně naší třídy ve složení Aneta Jelínková, Alžběta Škodová a Anna Vrbková v modré kategorii prohrály pouze s vítězi turnaje a v konkurenci šesti družstev tak získaly stříbrné medaile.  GRATULUJI !!!

ZPÁTKY DO MINULOSTI - ŽIJEME SPORTEM 2013

Přidáno 30. 9. 2015, autor: Štěpán Florián