7.

6.5. v sobotu bude tradiční Hrotovická dvacítka. Kolik sedmáků se vydá na nejdelší trasu? No, necháme se překvapit.

3.5. se zúčastníme návštěvy pojizdného planetária. Program má název Ze Země do vesmíru.

27.4. ve čtvrtek proběhnou konzultace s rodiči o prospěchu a chování. My jsme tak vzorní, že se nemusíme bát. Tedy, skoro všichni.

 

Naše třída

 

 

 

 

 

Barča Baštová po vítězství ve školním kole recitační soutěže postoupila do okresního kola, kde obsadila krásné 3. místo. V krajském kole 21.4. sice nebodovala, ale i tak je to vynikající úspěch. Příští rok bude třeba ještě lepší. Držíme ti, Baruško, palce. Jen tak dál!!

 

28.3. jsme navštívili v Jihlavě putovní výstavu České korunovační klenoty na dosah. Konala se k letošnímu 670. výročí korunovace Karla IV. Výstava se nám líbila, návštěva KFC také.

 

Naše třída
 

 

Mladým zachráncům se dostalo veřejné pochvaly

Hrotovice, Slavětice – Před dvěma týdny pomohly čtyři děti k záchraně patnáctileté Magdy ze Slavětic, pod kterou se na tamní nádrži probořil o jarních prázdninách led. Všichni čtyři zachránci jsou žáky Základní školy v Hrotovicích, a proto se slavnostní poděkování událo právě tam.
Zdroj: http://trebicsky.denik.cz/zpravy_region/video-mladym-zachrancum-se-dostalo-verejne-pochvaly-20170308.html

K nebezpečné události došlo 22. února odpoledne. Uprostřed Slavětic se pod dívkou probořil led. Její kamarádi, kteří jí byli nablízku, nezpanikařili, ale zorganizovali záchrannou akci. „Snažila jsem se jí podat ruku, ale nedosáhla jsem na ni. Kluci běželi vedle do domu a klepali s tím, že potřebujeme pomoc. Paní Hájková pak přiběhla se žebříkem a společně jsme Magdě pomohli ven," popsala Sabina Mezírková. Kromě ní kamarádce pomohli Nela Pojerová, Adam Římsa a Petr Buchtela.

Ve středu jim během vyučování před celou třídou přišli poděkovat a předat věcné dary starosta Slavětic René Moravec, starostka Hrotovic Hana Škodová, krajská radní pro oblast školství Jana Fialová, vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Hrotovicích Jaroslav Haza, krajská policejní mluvčí Dana Čírtková a také Jana Štefánková z Jaderné elektrárny Dukovany.

Pyšný na své žáky byl kromě vyučujících také ředitel školy František Kašpárek. „Těmto čtyřem udělíme pochvalu ředitele za záchranu života," řekl.

Také policisté ocenili přístup dětí, které zachránily dívce život. „Jsem ráda, že takové děti v našem kraji a na Třebíčsku máme," zmínila Dana Čírtková.

I naše třída je hrdá, že Sabina je naše spolužačka.

Hodina je opravdu vyčerpávající....

Přidáno 26. 8. 2016, autor: Štěpán Florián

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
POČASÍ