5. B

5. B třída

Školní rok 2016 / 2017

Vítáme Vás na stránkách 5. B třídy. Po celý školní rok zde najdete informace o naší třídě.

Třídní učitelka: Mgr. Miluše Vodinská

Kontakt:  Sborovna B2, 2. patro

Telefon:  737 333 881

email: miluse.vodinska@centrum.cz

Kdo učí v 5. B ?

Čj, M, Př, Vl, Tv - dívky, Pč - dívky, Vv   -  p. uč. Vodinská

Aj a Tv - chlapce  -  p. uč. Slatinský

Pč - chlapce a Inf  -  p. uč. Florián

Hv  -  p. uč. Hadrabová

Školní rok máme za sebou, před námi jsou prázdniny. Všichni si je zasloužíme! Těšíme se na sluníčko, koupání a nová dobrodružství. Přejeme si, abychom se opálení a zdraví všichni zase sešli , tentokrát už v šesté třídě.

Krásné prázdniny!!!

Co je nového?

Proběhlo vyhodnocení soutěže tříd ve sběru papíru. Jsme moc rádi, že jsme se umístili na 2. místě na škole. Nasbírali jsme 1 292 kg papíru, což je na žáka 80 kg. Touto cestou děkujeme všem, kteří nám se sběrem papíru pomohli  .Dostali jsme nové sešity, 19. 6. v pondělí půjdeme za odměnu do Sport hotelu na dvě hodiny plavat a ještě si pochutnáme na zmrzlinovém poháru.

Výlet do Permonia splnil naše očekávání. Všichni si užili čerstvého vzduchu, vody, soutěží a zábavy.

2. 6. jsme oslavili DEN DĚTÍ společně s 3. třídou. Připravili jsme pro třeťáky hru na stopovanou , která končila hledáním ukrytého pokladu na koupališti. Potom jsme si ještě opekli špekáčky a vrátili se bez úrazu domů.

Na školní výlet pojedeme do Permonia v Oslavanech. Bude nás tam čekat půl dne zábavy, dobrodružství a her, na které se moc těšíme. Výlet se uskuteční 5. 6. v pondělí a pojede s námi  5. A, naši lonští spolužáci.

9. 3. začíná sběr papíru - je vyhlášena soutěž tříd o pěkné ceny. Zapojíme se všichni a doufáme, že se nám podaří získat pěkné umístění v konkurenci dalších tříd.

9. 2. proběhla recitační soutěž žáků 1. stupně. Konkurence byla veliká, ale podařilo se nám umístit na stupních vítězů. Anička Slatinská získala 2. místo a Adam Pelán 3. místo v kategorii 4. a 5. třídy. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Máme za sebou 1. pololetí školního roku. Práce se nám dařila, ale určité rezervy jistě ještě máme. Ten, kdo není úplně spokojený se svými výsledky, určitě v přípravě na vyučování přidá, protože všichni víme, že:

" Každý je svého štěstí strůjcem". Díky za dobře odvedenou práci a hodně úspěchů při plnění úkolů ve 2. pololetí.

Jako v minulém roce i nyní sbíráme plastová víčka na charitu. Jsme rádi, že můžeme pomoci Vojtíškovi, který kvůli nemoci nemá svůj život tak jednoduchý, jako my. Jenom za 1. pololetí jsme i s přispěním ostatních tříd naší školy odevzdali 6 pytlů plastových víček.

Víčka jsme využili i ve výtvarné výchově, kdy jsme sestavovali krásné barevné mozaiky.

Učivo přírodovědy jsme si v praxi vyzkoušeli a procvičili 2. 12. v AKUMILÁTORU

v Borovině.

Protože se blíží Vánoce, začali jsme s výzdobou a vyráběním svícnů pro sváteční chvíle.

- fritovací oleje sbíráme i v tomto školním roce

- v sobotu 1. října - Běh městem Hrotovice

- 3. října - v sále ZUŠ scénické čtení Flouk a Líla / 9.30 - 10.15 hod./

- 4. října návštěva  Domu sociálních služeb v Hrotovicích - dokument  o životě klientů a prohlídka  jejich domácnosti.

- od 5. října - výuka náboženství

Úsměv nestojí nic a přináší mnoho.

Obohacuje toho, kdo ho přijímá,

aniž by ochuzoval toho, kdo ho dává.

Nikdo není tak bohatý, aby se bez úsměvu obešel,

ani tak chudý, aby ho nemohl darovat.

Přidáno 30. 9. 2015, autor: Štěpán Florián