1.

Školní rok 2017/2018

Vítám Vás na stránkách 1. třídy. Najdete zde informace o naší třídě.

Třídní učitelka: Mgr. Miluše Vodinská

Kontakt: Sborovna B3, přízemí

email: miluse.vodinska@centrum.cz

Všechny předměty vyučuje třídní učitelka, pouze AJ učí Mgr. Ivana Varjassyová.

Celý školní rok jsme se pilně učili. Za odměnu jsme jeli na výlet do Ratibořic na kozí farmu. Užili jsme si krásnou přírodu, kůzlátka a dozvěděli se spoustu nových zajímavostí.

Naše třída se zúčastnila Dne s policií ČR. Bylo to moc hezké dopoledne, kdy se děti mohly seznámit s různorodou činností nejen policie, ale i záchranné zdravotní služby a hasičů. Počasí nám přálo, nemělo to chybu !!!   Děkujeme za hezké zážitky.

V pátek 1. června jsme oslavili Den dětí výletem ke koupališti. Cesta byla plná her a zábavy,

v lese lesní skřítek pro nás schoval poklad. Byl to krásný den plný zábavy.

Paní starostka a paní knihovnice nás přišly pasovat na čtenáře. Jsme rádi, že si o prázdninách už přečteme knížku. Hned jsme dostali pozvání do knihovny, kde se nám moc líbilo. Den byl zakončen loutkovou pohádkou " O hloupém Honzovi ".

Na čtvrtek 17. 5. jsme si připravili vystoupení na školní akademii a doufáme, že se vám líbilo.

Čeká nás ještě poslední termín odevzdávání starého papíru 24. a 25. 5. Rádi bychom vyhráli.

Na výlet se chystáme do Ratibořic na kozí farmu. Těšíme se hlavně na malá kůzlátka a na spoustu nových zážitků. Pojedeme ve čtvrtek 14. 6. Snad nám vyjde hezké počasí a my si zasloužený výlet užijeme.

Jaro jsme přivítali úklidem. Zapojili jsme se do akce " Čistá Vysočina " a pomohli jsme posbírat odpadky v našem okolí. Byl to hezký pocit, že můžeme být užiteční.

Nakreslili jsme si jarní obrázky, aby byla naše třída hezčí a veselejší.

5. dubna 2018 byl v naší škole zápis dětí do 1. třídy. Proto jsme pozvali naše předškoláky, aby se přišli podívat, jak se učíme a co všechno už umíme. Těšíme se na naše nové spolužáky.

Zapojíme se do sběru papíru. První příležitost odevzdat starý papír budeme mít 8. a 9. března odpoledne.

Letošní zima nešetří sněhem. V tělocviku jsme se vypravili užít si zimních radovánek.

Všichni jsme se učili básničky na recitační soutěž. Po třídním kole jsme vybrali ty nejlepší, kteří se zúčastnili 8. února školního kola. Na prvním místě byl Jan Hadraba, druhý Marek André a o třetí místo se podělili Dominik Veselý a Jan Šabata. Všem  děkujeme za reprezentaci 1. třídy a blahopřejeme.

Už víme, jaký je to pocit. Naše první vysvědčení dopadlo  V Ý B O R N Ě .

Prosinec je ve znamení těšení. Aby nám čas do Vánoc rychleji ubíhal, přišel se za námi podívat Mikuláš se svou družinou.

Do Základní umělecké školy jsme se šli podívat na živý Betlém. Měli jsme krásný zážitek a děkujeme za moc hezké představení.

Také přišel na návštěvu Bovýsek, který nám posílá do školy každý týden nějaké ovoce nebo zeleninu.

Zdobíme si vánočně třídu a těšíme se na Ježíška.

Z Kraje Vysočina dostal každý prvňáček krásnou stavebnici. V pracovních činnostech děti skládaly a šroubovaly . Podívejte se, jak se jim jejich práce podařila.

Učíme se první písmenka nejen číst, ale i modelovat . Pro nás je to zábava ! ! !

Z písmenka velké A děti nakreslily krásné autobusy.

Písmeno L jsme se učili na vycházce, když bylo všude plno barených listů. V pracovních činnostech jsme si z nich vyrobili krásné lvy.

Přidáno 29. 8. 2017, autor: Štěpán Florián