LiStOVáNí

LiStOVáNí se uskuteční v sále ZUŠ ve středu 20.12.2017 pro druhý stupeň od 9 hodin a pro první stupeň od 10 hodin.

Bertík a čmuchadlo (Petra Soukupová)

Bertíkovi je devět. Rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Vůbec celou tuhle životní změnu nese těžce. Připadá mu to jako zrada. Chci, aby bylo všechno jako dřív! Žárlí. Vzteká se. Je na všechny kolem sebe protivný. Vymýšlí naschvály. Až prázdninové setkání s tajemným tvorem - mluvícím zvířetem čmuchadlem - dokáže zlepšit jeho pohled na svět…

Díky čmuchadlu Bertík pochopí, že vztahy mezi lidmi nejsou tak jednoduché, jak by si přál, a že to, co je důležité, pořád má. Smíří se s Richardovou existencí a snad si najde i jiné kamarády, než je čmuchadlo.

Bertík a čmuchadlo je první kniha pro děti jedné z nejvýraznějších současných českých autorek, Petry Soukupové.

- účinkují: Lenka Janíková (alt.Petra Bučková), Jakub Zedníček a Alan Novotný (oba alternuje Lukáš Hejlík)

- ilustroval Petr Korunka

- vydalo nakladatelství Host v r. 2014

Život k sežrání (Mikäel Ollivier)

Benjamin, pro všechny krátce Ben, žije s matkou na předměstí Paříže, chodí na sedmiletý gympl a je v pohodě. Jen ostatní jsou trochu nervózní... Ben váží o dvacet kilo víc, než by měl. Nezbývá než nastartovat vůli, přečkat výsměch spolužáků a pokusit se zhubnout. A taky pozná svou první lásku, Claire. Je tloušťka opravdu takový pech? Co se stane, když pro jednou člověk dietu poruší? A bude život poté krásný a snadný? Mikäel Ollivier na deka přesně vyvážil román o francouzském "metráčkovi" současného světa, kde děti mohou mít všechno, co chtějí, a přitom jim často chybí to nejdůležitější. Knížka o hladu, pubertě, první lásce a snech.

- účinkují: Alan Novotný, Petra Bučková (alt. Markéta Lánská) a Lukáš Hejlík (alt. Jakub Zedníček, Jiří Ressler)

- v překladu Erika Lukavského vydalo nakladatelství Baobab

Přidáno 18. 12. 2017, autor: Štěpán Florián